Przygotowanie Do Operacji

KWALIFIKACJA DO OPERACJI/ZABIEGU
Klasyfikacja do zabiegu odbywa się w ramach Poradni Urologii Dziecięcej. Wykonujemy USG jeśli jest konieczne lub inne badania diagnostyczne.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO OPERACJI
Każda operacja lub zabieg są sytuacja bardzo stresującą. Ważne jest odpowiednie przygotowanie. Przed operacją omawiany jest zakres operacji, rodzaj i możliwe zagrożenia. Zalecamy usuniecie owłosienia z okolicy operowanej. 
Otrzymujecie Państwo szczegółowa informacje o potrzebnych badaniach, o konieczności bycia na czczo: czyli nie jeść 6 godzin przed operacją , nie pić 4 godziny i potrzebnych skierowaniach, zaświadczeniach i co należy ze sobą zabrać. Ważne jest zabranie ze sobą luźnego ubrania, pidżamy, obuwia, a dla dziecka książeczki lub ulubionych pluszaków.

ZALECENIA POZABIEGOWE
Po operacji najczęściej w tym samym dniu pacjent wypisywany jest do domu . Pacjent otrzymuje kartę informacyjną ze szczegółowymi zaleceniami. Dotyczą one wizyty kontrolnej , stosowania leków przeciwbólowych i pielęgnacji rany i np. cewnika. Stosujemy w większości szwy rozpuszczalne – których nie trzeba usuwać.

 

przygotowanie do operacji